środa, 25 stycznia 2017

Mosińska matematyka wyborcza

W gminie Mosina najważniejszą dziedziną wiedzy dla burmistrza jest królowa nauk - Matematyka. Matematyka wyborcza. W prosty i łatwy do wyliczenia sposób pokazuje kim się należy interesować i o czyje interesy dbać. 
Układ sił w gminie wskazuje na olbrzymią dysproporcję pomiędzy Mosiną i resztą sołectw. Okazuje się bowiem że Mosina wraz z Krosnem posiada większość w radzie miejskiej w stosunku 11-10. Jeżeli dodamy do tego jeszcze Krosinko to okaże się że dysproporcja wzrasta do 12-9. Po co robić cokolwiek dla reszty. Władza jest w Mosinie i okolicy a nie na peryferyjnych wioskach.
Ilość radnych w radzie miejskiej w gminie Mosina na poszczególne okręgi wyborcze

Podobnie jest w sprawie wyborów burmistrza to Mosina z Krosnem mogą nie oglądać się na resztę mieszkańców gminy i samodzielnie decydować o wyborze włodarza gminy. Jeżeli dodamy do tego jeszcze Krosinko to okaże się że dysproporcja wzrasta do 12-9. Po co robić cokolwiek dla reszty. Władza jest w Mosinie i okolicy a nie na peryferyjnych wioskach.
Procentowe rozłożenie głosów w gminie Mosina

Czy te wykresy nie tłumaczą wiele? Dla mnie stało się jasne dlaczego burmistrz Ryś nie stawił się na styczniowym spotkaniu z mieszkańcami Pecnej. Ma na po prostu w .... poważaniu. Nie jesteśmy mu do niczego potrzebni. Prawdziwa władza jest gdzieś indziej. Może należało by przy okazji kolejnych wyborów pokazać że jest inaczej?
Liczby są nieubłagane nie da się ich zmienić samym chciejstwem. Nie znaczy to jednak że nasze głosy się nie liczą. 1500 głosów. Taką siłę ma Pecna. Gdyby wszyscy poparli jednego kandydata moglibyśmy stać się języczkiem uwagi dla przyszłych kandydatów na urząd burmistrza.
Zapraszam do dyskusji na Forum mieszkańców Pecnej
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz